Aktualności, Relacje, Wideo/Relacje

Relacja – Sycylia 2018

0 260

Sycylia 2018

MotoMajówka na wyspie gorącej jak wulkan!

 

 

Sycylia to wyspa pełna różnorodności. Od gwarnych i zatłoczonych miast, po sielsko-wiejskie miasteczka, klimatyczne, urokliwe zakamarki z fascynującą przyrodą, świetne kręte trasy, widoki pełne kontrastów. Zabraliśmy ekipę w motocyklową podróż po Sycylii. Pojechało z Nami łącznie 18 osób i spędziliśmy majówkę przemierzając krętymi drogami tą słoneczną wyspę. Nasz transport z motocyklami i bagażami ruszył z Polski wcześniej, natomiast uczestnicy mogli spokojnie i komfortowo dolecieć na miejsce, gdzie czekał na nich nasz bus na lotnisku. Wyjazd został zorganizowany w formie objazdowej, czyli każdy dzień to inne miejsce noclegowe, inne trasy i atrakcje. Jest to wyjazd, którego przygotowanie zajęło nam najwięcej czasu.

 

 

Skupiliśmy się, oprócz standardowego wg nas przygotowania wyjazdu, na wybraniu najlepszych restauracji i enotek podających lokalne potrawy i wino. Pomoc Dominiki (Sycylia bocznymi drogami) była nieoceniona :)!

 

 

Naszą przygodę rozpoczęliśmy kolacją przy plaży nad Morzem Tyreńskim w Kalabrii. Następnego dnia ruszyliśmy wzdłuż pięknego, skalistego wybrzeża odwiedzając Tropie. Promem przedostaliśmy się na Sycylię i dotarliśmy do Taorminy. Sami sobie zazdrościliśmy, że możemy wstać rano i zachwycać się tak cudownym widokiem. Najwyższe wzniesienie stanowi wulkan – słynna Etna i tam wybraliśmy się drugiego dnia. Byliśmy na wyspach liparyjskich, przejechaliśmy Park Nebrodiego, odwiedziliśmy tętniące życiem Cefalu.

Wieczorami spacerowaliśmy po Schodach Tureckich, o poranku zwiedzaliśmy Dolinę Świątyń koło Agrigento, niezapominając o wizycie u Ojca Chrzesntego w Corleone i Savoca,   ale prawdziwy hardcore to jazda po zwariowanym Palermo. A w międzyczasie przepyszna, świetna kuchnia i te win. Tak minęło nam czas na tej cudownej wyspie. Promem przepłynęliśmy do Neapolu w nocy. Kolejnego dnia o świcie wybraliśmy się w podróż przez uznawany za najpiękniejszy odcinek wybrzeża w Europie i na świecie – Półwysep Sorrento wraz z pasmem górskim Monti Lattari – wybrzeże Amalfi. Pogoda pokrzyżowała nam plany na ostatni dzień, lecz niektórym udało się sprawdzić, jak obecnie wygląda życie u stóp wygasłego, potężnego wulkanu, który kiedyś pogrzebał w popiołach rzymskie miasto Pompeje. Był to wyjazd pełen niesamowitych miejsc i tras szlakami wulkanów i rodziny Corleone.

Tak zakończyliśmy nasz wyjazd Sycylia 2018 i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony czas na motocyklach we Włoszech!

 

 

 

– FILMIK Z WYJAZDU– SYCYLIA 2018 –

 

 

KALENDARZ WYJAZDÓW 2018:

– Portugalia: Algarve (październik 2018)

– Hiszpania: Cartagena (listopad 2018)

 

www.mototravels.pl   &   www.motorraid.pl

 

 

PARTNERZY/SPONSORZY

  • Relacja z Portugalia – Algarve – Jerez (październik 2017)

    W dniach 08-15 października 2017 byliśmy w Portugalii i Hiszpanii. Zwiedziliśmy kawał kraju, liczniki wskazywały 2400km więcej niż w dniu wyjazdu, potrenowaliśmy na wspaniałym torze MotoGP Jerez, opaliliśmy się, najedliśmy i zgubiliśmy dokumenty 🙂 Działo się na prawdę sporo … z co dokładnie? Poczytajcie … klik w obrazek i jesteście w naszej bajce 🙂 Miłego….

  • Treningi Autodrom Most 30-31 lipca 2018

    Sprzedanych miejsc: 80% Termin: 30-31 lipca 2018 – sesja 2 dniowa   Autodrom MOST Zapraszamy do wspólnego wyjazdu i wzięcia udziału w treningach na obiekcie, na którym odbywają się Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski – Autodrom Most. To miejsce nie pozostawiające obojętności. Ten tor albo się kocha albo nienawidzi. Bardzo techniczny już od pierwszego zakrętu. Duże prędkości,…

Choose a language

Check it out !!!

 

Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« Sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930